Catering w pracy, czyli w co zapakować II śniadanie i obiad część 1

Coraz więcej osób decyduje się porzucić niezdrowe nawyki żywieniowe na rzecz pełnowartościowych, a zarazem dietetycznych posiłków. Warto mieć na uwadze, że każda dieta ma sens wtedy, gdy jest ciągła. Nie możemy „dbać o linię” jedynie w domu, a wychodząc z niego na dłuższy czas, zapominać o tym, co wcześniej ustaliliśmy. Mając to na uwadze, coraz więcej osób zabiera swoje jedzenie ze sobą do pracy czy na uczelnie. Posiłki przygotowane na spokojnie w domu są nie tylko zdrowsze, ale również smaczniejsze i bardziej wartościowe. Niewiele osób zwraca jednak uwagę na to, w co je pakuje. Wbrew pozorom rodzaj pudełka ma znaczenie.

Wybieramy „pudełko śniadaniowe” – bezpieczeństwo

Większość osób nie zwraca uwagę na to, w co pakuje swoje jedzenie. Głównym kryterium przy wyborze pudełka śniadaniowego jest jego wielkość oraz szczelność. Catering pudełkowy, zwany również dietą pudełkową wymaga od nas dostosowania się do kilku prostych zasad. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że nasze jedzenie nie straci na wartości.

           Reklama: Blog o odżywianiu: http://www.cateringnews.pl/

Pudełka, w których przechowujemy żywność powinny posiadać odpowiednie atesty. Oczywiście, jabłko czy banana możemy bez większych trudności przenieść w zwykłym plastikowym pudełeczku. Nieco inaczej wygląda sprawa z posiłkami, które wymagają od nas np. podgrzania w mikrofali. Specjaliści twierdzą, że nie ma lepszego pojemnika na jedzenie, aniżeli szklany. Nie da się jednak ukryć, że te rozwiązanie nie jest zbyt wygodne – jest ciężkie i dodatkowo w każdej chwili może się rozbić. Szklane pudełka śniadaniowe nie sprawdzą się w czasie codziennych podróży, ale warto mieć je w domu.

Jeżeli preferujemy wspomniane już odgrzewane jedzenie, a więc codziennie przygotowujemy sobie posiłek, który następnie odgrzewamy w mikrofali czy piekarniku, musimy wybrać pudełko, które może mieć styczność z wysoką temperaturą. Jeżeli takowego nie posiadamy, lepiej jest podgrzać jedzenie na talerzu.

Nie ma nic gorszego niż syntetyczne pudełka. Na produkty, które nie są w ogóle opisane nie powinniśmy zwracać najmniejszej uwagi – te tak naprawdę nadają się jedynie do przenoszenia owoców i tylko wtedy, gdy je odpowiednio wyparzymy. Pudełka wykonane ze sztucznych materiałów uwalniają do żywności toksyny. Jedną z dość popularnych toksyn jest BPA – bisfenol A, która to oddziałuje bezpośrednio na poziom hormonów w naszym organizmie, przyczyniając się do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworów. Po czym poznać, że dane opakowanie nie nadaje się do przechowywania czy przenoszenia żywności? Znajdziemy na nim takie oznaczenia jak 01 PET, 03 PCV oraz 06 PS. Warto wspomnieć także o pudełkach, w których możemy bez większych obaw przenosić wszelkiego rodzaju smakołyki – posiadają one oznaczenia 02 HDPE bądź 05 PP.

Catering pudełkowy, chociaż wydaje się prostą i przyjemną opcją, umożliwiająca nam spożywanie zdrowych posiłków w pracy, wymaga od nas swojego rodzaju przygotowania. Więcej o pudełkach, które sprawdza się poza domem znajdziecie w drugiej części artykułu.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij