Co warto wiedzieć o badaniu USG tętnic i żył?

Badanie USG tętnic i żył pozwala nam wykryć nawet najdrobniejsze schorzenia, które występują w naszych żyłach lub tętnicach. Niestety, ale w Polsce za około 50% zgonów odpowiadają choroby układu krążenia. Wiele z tych chorób uznaje się za schorzenia i choroby cywilizacyjne, ale kiedy wcześnie je wykryjemy, to możemy je całkowicie wyleczyć. Przede wszystkim, gdy będziemy wykonywać USG tętnic i żył to będziemy mogli uniknąć zawału serca oraz udarów mózgu, a także miażdżycy lub nadciśnienia. Kiedy podejrzewalibyśmy u siebie jakieś objawy, to możemy jak najbardziej wybrać się na takie badanie, które pozwoli wykryć nawet najdrobniejsze zmiany w naszych żyłach lub tętnicach.

Diabetolog
Diabetolog

Jak przygotować się do badania USG tętnic i żył?

Do badania, jakim jest USG tętnic i żył nie musimy się jakoś specjalnie przygotowywać. Zawsze  na badanie wątroby albo tętnic nerkowych musimy przyjść na czczo. Nie ma ograniczeń wiekowych i nawet małym dzieciom wykonuje się USG tętnic i żył. Opole jest miastem, które posiada nowoczesny sprzęt i możemy dzięki temu szybciej zdiagnozować chorobę, która może nam przeszkadzać w życiu codziennym. Takie proste badanie pomoże nam zwyciężyć w walce z chorobą, która w sytuacji, gdy nie jest leczona, doprowadza do ciężkich powikłań albo nawet do śmierci.

Badanie jest nieinwazyjne oraz bezbolesne, a także nie wymaga żadnego znieczulenia miejscowego. Jedynym dyskomfortem jest tylko nakładany żel na skórę pacjenta oraz musimy zdjąć ubranie od pasa w górę.

Takie badanie pozwala nam stwierdzić, jaki jest stan tętnic szyjnych oraz podobojczykowych, a także serca lub narządów jamy ustnej i narządów płciowych. Bardzo często badanie USG tętnic i żył pozwala również na zwalczanie żylaki na nogach oraz guzów na wątrobie czy guzków w okolicy tarczycy.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij