Czy nowoczesne systemy parkingowe pomogą rozwiązać problem braku miejsc w centrach miast?

Znakiem naszych czasów jest niestety problem z miejscami parkingowymi. Mamy nowe i zadbane osiedla, jednakże coraz częściej brakuje tam wystarczająco dużo miejsc, aby móc swobodnie zaparkować samochód.

Z każdym rokiem na jednego mieszkańca przypada coraz więcej pojazdów, a sukcesywnie zmniejsza się teren, który można zagospodarować w celu stworzenia parkingów. Coraz więcej bloków nowego budownictwa posiada parking podziemny dla mieszkańców i nie specjalnie przykuwa uwagę do parkingu wokół budynku. Co jednak zrobić, kiedy odwiedzają nas znajomi?

Każdy z nas spotkał się z problemem braku miejsc na prrkingu. Rozwiązaniem tego typu problemów mogą być nowoczesne systemy parkingowe. Pozwalają one kilkukrotnie zwiększyć ilość miejsc. W dużej mierze są one oparte o automatyczne rozwiązania. Jednym ze znanych sposobów jest wykorzystanie czujników laserowych, które określają wielkość auta i przypisują mu kategorię. Dzięki temu można przypisać mu właściwe miejsce, co pozwoli w jak najlepszym stopniu wykorzystać przestrzeń między samochodami. Więcej informacji można znaleźć na stronie Systemy parkingowe Bydgoszcz.

Warto zaznaczyć, że takie systemy nie są przeznaczone jedynie dla nowych inwestycji, lecz można je wykorzystywać również przy funkcjonujących już obiektach. Wtedy istniejące miejsca parkingowe mogą zostać przekształcone w nowoczesne i automatyczne rozwiązanie, które w połączeniu z tradycyjnym parkingiem może przynieść znacznie większe możliwości.

Obecnie na niektórych lotniskach wykorzystuje się już zupełnie nowe rozwiązania. Chodzi o specjalny system transferowy. Zostawia się auto w wyznaczonym miejscu, a system parkingowy transferuje je w odpowiednie miejsce. Jest to znaczne uproszczenie dla kierowcy, który kompletnie nie musi martwić się o miejsce postojowe, lecz jedynie zostawia auto na stanowisku transferowym. Warto więc wykorzystywać możliwości, które oferują nam nowe technologie.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij