Czy warto postawić dom szkieletowy?

Domy szkieletowe stają się coraz to bardziej popularne, lecz czy na pewno budowa domów szkieletowych się opłaca i jest warta swojej ceny? Domy szkieletowe swoją największą popularność mają w Stanach Zjednoczonych czy również w Kanadzie. Od nie dawna spora ilość Polaków decyduje się właśnie na taki rodzaj domu. Jednak warto wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety takich domów szkieletowych. Sprawdźmy czy na pewno będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie, czy może jednak postawić na dom murowany.

budowadomowzdrewnaPrzede wszystkim skupmy się na zaletach domów szkieletowych. Ogromną zaletą tego rodzaju budowy jest czas jej wykonania. Domy szkieletowe stawiane są znacznie szybciej niż murowane. Niektóre firmy są w stanie bez najmniejszego problemu postawić taki dom szkieletowy w trzy miesiące. Tradycyjna technologia czyli wykonanie domu murowanego zajmie znacznie więcej czasu. Co więcej warto dodać, że domy szkieletowe zaliczają się do domów ekologicznych bowiem drewno jest o wiele bardziej przyjaznym materiałem dla środowiska. Oczywiście dom szkieletowy jest także tańszy niż dom murowany. Krótki czas budowy czy także wykorzystanie drewna jako materiału sprawia, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić na budowie takiego domu. Co więcej szkielet domu tego typu jest o wiele lżejszy, a co za tym idzie nie musimy budować tak solidnych fundamentów jak ma się to w przypadku domów murowanych. Kolejną zaletą, o której nie możemy zapomnieć jest możliwość wybudowania takiego domu również w zimie dzięki czemu na wiosnę wprowadzimy się do naszego wymarzonego nowego domu.

Jednak jak są zalety to nie obejdzie się bez wad i domy szkieletowe również kilka ich mają. Jedną z wad jest to, że do budowy domu szkieletowego potrzebujemy prawdziwych fachowców. Wybór firmy, która zrealizuje dla nas to zlecenie musi być bardzo dokładnie przemyślany. Jeśli firma zawali pracę to dom może być obarczony złą izolacją czy także będzie bardzo wilgotny. Mogą po drodze pojawić się także różne inne problemy. Drewno, z którego będzie budowany dom szkieletowy również musi być odpowiednie. Najlepsze jest drewno wysokiej jakości, które będzie odpowiednio wysuszone. Niestety nie każda firma na rynku, która oferuje budowę domów szkieletowych korzysta z takiego drewna. W polsce prawdziwych specjalistów od domów szkieletowych jest niewielu, a wybór złej firmy może przysporzyć nam na prawdę sporej dawki problemów, czego akurat przy budowie domu warto uniknąć. Decyzja oczywiście należy tylko i wyłącznie do nas. Warto jednak zrobić sobie również swoją listę „Za i przeciw” budowaniu takiego domu.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij