Czym jest rzutnik optotypów?

Do czego on służy?

Prawidłowa okulistyczna diagnostyka pozwala na ocenę zaawansowania wady wzroku oraz pozwala na dobranie najlepiej metody tejże korekcji. Badanie samej ostrości wzroku wykonuje się nie tylko w okulistycznych gabinetach, ale także w optycznych salonach. Na pewno rzutnik optotypów jest najwygodniejszych urządzeniem pomiarowym.

Znaki, które podczas badania ostrości wzroku pacjent ma odczytać, to optotypy. Tablica z systemem liter oraz cyfr znajduje się w zasadzie w każdym gabinecie oraz każdy już miał z nią do czynienia. Sam rzutnik optotypów to urządzenie nowoczesne, za pomocą którego się wyświetla znaki od odczytania. Rzutnik także stanowi alternatywę dla tablic tradycyjnych, które znikają powoli z profesjonalnych okulistycznych gabinetów.

Rzutnik Optyków
Rzutnik Optyków

Zalety rzutnika optotypów

Badanie ostrości wzroku przeprowadzone musi być bardzo precyzyjnie. Tylko wtedy wynik będzie miarodajny. Rzutnik optotypów posiada całą masę zalet. Na pewno musimy wyróżnić tutaj dowolny system symboli. Rzutnik wyświetlacz może nie tylko samą kombinację liter i cyfr, ale także symbole, obrazki czy też geometryczne figury. Kolejna zaleta to zastosowanie uniwersalne. Urządzenia najbardziej nowoczesne służą nie tylko do samego pomiary ostrości wzroku, ale również innych wad jak na przykład astygmatyzm. Nie możemy zapomnieć o większej wiarygodności badania oraz także możliwości regulacji. Jak widać zalet tych jest cała masa. Co jak co, ale jest to naprawdę genialne oraz pomocne urządzenie.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij