ENERGIA MITOCHONDRIÓW

Wchodzimy w strefę koenzymu Q-10, który już po trzydziestce zaczyna nas powoli opuszczać, na czym tracą wszystkie kor orki i tkanki organizmu. A jeżeli tracą, to znaczy, że dochodzi do stopniowego procesu zwyrodnienia w mitochondriach, czyli do osłabiania energii życiowej.

Co ogolę wiemy, albo powinniśmy wiedzieć, o mitochondriach?

Są to podłużne organelle komórkowe ograniczone podwójną błoną, występujące po kilkaset w każdej komórce. Rozmnażają się przez podział. Rola mitochondriów polega na dostarczaniu komórce energii zmagazynowanej w postaci kwasu adenozynotrójfosforowego (ATP). Mitochondria są poza tym jedynymi – poza jądrem komórkowym – organellami, w których występuje kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA). Mają więc tym samym odrębną od jądra informację genetyczną.

Mają zasadnicze znaczenie dla zachowania młodości, niezależnie od daty urodzenia. A z drugiej strony, wszelkie nieprawidłowości, jakie stają się następstwem zaburzeń w obrębie mitochondriów przyspieszają proces zwyrodnienia tkanek, a tym samym proces mniej lub bardziej przedwczesnego starzenia się organizmu.

Jeżeli zatem cierpimy na przewlekłą kontuzję, a zbliżamy się do czterdziestki albo jeszcze dalej, to możemy z góry założyć, że tej kontuzji nie wyleczymy ani szybko, ani dokładnie. Dlaczego? Bo zmniejszyło się natężenie produkcji energii w mitochondriach, a w konsekwencji kontuzjowana tkanka ulega zwyrodnieniu, zamiast się wyleczyć.

W tej sytuacji potrzeba nam nowych mitochondriów, które by doładowały organizm zapasem nowej energii, która uzdrowi tkankę.

Taką reprodukcyjną ewentualność zapewnia nam przyjmowanie koenzymu Q-10. W sprzedaży istnieje kilka wariantów tego koenzymu: tradycyjny koenzym Q-10 w dawce 30-50 mg, Ubichinol w dawce 50 i 100 mg oraz pirolochinolinochinon, w skrócie PQQ.

Najważniejszą właściwością PQQ jest jego trwałość molekularna. Polega na tym, że uczestniczy on w transferze energii w mitochondriach, a dzięki temu one mogą dostarczyć organizmowi większość bioenergii potrzebnej dożycia.

Różnica między suplementami polega na tym, że koenzym Q-10 doprowadza funkcje mitochondrialne do optymalnego stanu funkcjonowania (optymalizuje je), natomiast PQQ aktywizuje gen kierujący reprodukcją i naprawą mitochondriów.

BioPQQ kosztuje 200 zt, co wystarcza na miesiąc kuracji. Suplement ten zawiera jednak także kwas R-liponowy, który ma właściwości odwracania uszkodzeń mitochondriów. Dawka zawiera też acetyl L-karnitynę odpowiedzialną za transport tłuszczu do mitochondriów, gdzie zostaje on zamieniony w energię.

Koszt kuracji miesięcznej BioPQQ wynosi 170 zł. Jest to opakowanie zawierające 30 kapsułek 20-miligramowych, a przyjmuje się tylko jedną kapsułkę dziennie.

W aptekach, zarówno klasycznych jak i ziołowych, sprzedaje się na ogół tradycyjny koenzym Q-10 lub jego naturalny odpowiednik (za cenę 107 albo 170 zł w zależności od składu) Ubichinol, natomiast BioPQQ można nabyć tylko w sprzedaży internetowej.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij