Ile kosztuje porada prawna u adwokata?
Pomoc dobrego adwokata czasami jest potrzebna, ponieważ ludzie popadają w konflikty z prawem i trudno je samemu zażegnać. W bardziej skomplikowanych sprawach warto zwrócić się po poradę prawną do wykwalifikowanego prawnika, który może uchronić klienta przed zapłaceniem grzywny, czy też nawet karą więzienia. Kancelaria adwokacka Zabrze pomoże zainteresowanym praktycznie w każdej sprawie, niezależnie czy będzie to sprawa karna, cywilna, czy też administracyjna. Za poradę prawną trzeba będzie jednak zapłacić, nie jest jasne to ile się zapłaci. Wszystko zależy od tego, do jakiej kancelarii uda się klient oraz czego będzie dotyczyła jego sprawa.
Ile można zapłacić za poradę prawnika?
Cena za poradę prawną uzależniona jest przede wszystkim od:
- trudności sprawy, im trudniejsza tym więcej się zapłaci,
- dziedziny prawa,
- miejsca, w którym klient poprosi o poradę (w większych miastach zapłaci się więcej).
Zwykle jednak zwykła porada kosztuje od 100 do 300 złotych, chociaż nie jest to reguła. Zdecydowanie więcej zapłaci się np. za przygotowanie umowy, ponieważ w tym przypadku należy liczyć się z wydatkiem około 500 złotych. Jeśli będzie chciało się sporządzić pismo urzędowe należy zapłacić w granicach 200-300 złotych. Nie każdy dysponuje taką gotówką, więc nie wszyscy decydują się na skorzystanie z pomocy prawnika, co jest sporym błędem. Wtedy ma się mniejsze szanse np. na wygranie sprawy o opiekę nad dziećmi, czy też o alimenty.
Darmowe porady prawne online
Istnieje też coś takiego, jak darmowe porady prawne online. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z takich ofert. Zwykle porady tego typu udzielane są przez studentów prawa w ramach wolontariatu. Niektóre kancelarie świadczą także takie usługi dla swoich klientów po godzinach, warto zorientować się w tej kategorii, bo być może uda się zainteresowanym otrzymać poradę w interesującej ich sprawie zupełnie za darmo. Szansę na darmową poradę mają też osoby, które na co dzień korzystają z pomocy społecznej, posiadają Kartę Dużej Rodziny, czy też przekroczyli 65. rok życia.