Inhalatory – co jest w nich najważniejsze?

Czas przepływu

Na stronie https://medyczny-rzeszow.pl/c/63/inhalatory-oraz-akcesoria.html mamy do czynienia z wieloma produktami medycznymi. Nie są to tylko podkłady higieniczne, ale znacznie bardziej skomplikowane urządzania jak chociażby inhalatory. Dowiedzmy się na co zwrócić uwagę wybierać dla siebie inhalator? Na pewno bardzo ważny jest sam czas przepływu. Chodzi tutaj o czas trwania nebulizacji. Musimy pamiętać, że nebulizacja jest najskuteczniejsza gdy trwa pomiędzy 4 a 10 minut. Nie może trwać krócej. Jest to parametr, na który warto zwrócić uwagę w momencie gdy szukamy inhalatora dla pediatrycznych pacjentów. Na pewno maluszkom trudno jest długo usiedzieć w jednym miejscu. Sam proces zabiegu dla dziecka może być nieprzyjemny oraz stresujący. Dla ograniczenia tych nieprzyjemnych doznań poleca się właśnie inhalatory.

Tryb pracy

Tryb pracy jest również bardzo ważnym parametrem. Dzięki niemu wiemy czy inhalator pracować może w ciągły sposób czy też w sposób przerywany. Najczęściej zaleca się wyłączenie urządzenia. Jeśli poszukujemy medycznego sprzętu, to powinniśmy wybrać urządzenie, które jest przystosowane do ciągłej pracy. Parametr ten zapewni dzieciom naprawdę spore bezpieczeństwo.

Poziom głośności kompresora

Skład każdego z inhalatorów uzupełnia oczywiście kompresor. Jak wiemy doskonale urządzenie to emituje dźwięki, które mogą znacznie obniżyć komfort zabiegu. Szczególnie to dotyczy najmłodszych pacjentów. Zaleca się, aby sam poziom głośności kompresora nie był niższy od 60 dba. Dy wybierzemy już sobie odpowiedni inhalator, to zadbajmy także o komfort terapii także innych pacjentów czy też współlokatorów. Musimy zdawać sobie sprawę, że stres oraz irytacja to czynniki, które na nas zbyt dobrze nie wpływają. Każda rodzina powinna mieć w swoim domu inhalator. Tym bardziej , że może służyć najmłodszym, ale nie tylko. Osoby dorosłe także korzystają z inhalacji. Inhalacje przynoszą spore efekty, których już nie możemy się doczekać.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij