Ludzie nie ufają deweloperom

Ostatnie badania wykazują, że ośmiu na dziesięciu Polaków, którzy planują zakup domu lub mieszkania, nie darzy zaufaniem części deweloperów na rynku. Początkowo wynik ten wydaje się zaskakujący, lecz czy naprawdę powinno to dziwić? Śledząc branżowe grupy w mediach społecznościowych oraz różne fora, trudno nie dojść do wniosku, że na rynku jedną z najbardziej postponowanych grup przedsiębiorców są właśnie deweloperzy. Oczywiście nie można generalizować, ponieważ nie dotyczy to wszystkich.

Mając świadomość powyższego, w jaki sposób wytłumaczyć fakt, iż niewielka grupa osób decyduje się na skorzystanie z pomocy prawnika lub agenta przy zakupie nieruchomości? Przecież takie zachowanie powinno świadczyć o tym, że zaufanie do deweloperów jest stosunkowo wysokie. Nie mając zaufania do dewelopera, ilość porad dotyczących nieruchomości byłaby znacznie większa – tym bardziej, że w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze (najczęściej w postaci wieloletniego kredytu).

Kolejne badania są równie ciekawe. Zaledwie jedna trzecia kupujących sprawdza stan techniczny budynku. Wydaje się to nieprawdopodobne, ponieważ powinna być to jedna z podstawowych kwestii. Kolejna statystyka jest jeszcze bardziej niezrozumiała – zaledwie co piąta osoba sprawdza stan prawny nieruchomości przy pomocy prawnika.

Gdzie zatem szuka się informacji na temat nieruchomości? Gdy interesują nas mieszkania Bydgoszcz, najczęściej zaglądamy do Internetu. Nie jest to jednak dobra informacja dla internetowych specjalistów. Ludzie zaglądają do Internetu głównie w celu sprawdzenia ogłoszeń. Na następnym miejscu znajdują się strony pośredników. W następnej kolejności znajdują się przyjaciele oraz rodzina. W obecnych czasach może to wydawać się niewiarygodne, ale media społecznościowe są najrzadziej wymienianym źródłem, z którego korzystają Polacy szukając informacji przy zakupie domu lub mieszkania.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij