Na co zwrócić uwagę kupując kółka do wózków?

Cena, producent, karta produktu – chyba każdy właściciel wie, które parametry w przypadku jego firmy są najistotniejsze. Niektórzy biznesmeni stawiają na jakość, jeszcze inni na ilość. Wiele osób wybierając zestawy kołowe całkowicie pomija ich nośność i zajmuje się jedynie kwestią rozstawu osi. Dla jeszcze innych najważniejszą rzeczą jest podłoże, po którym mogą jeździć. Prawda jest taka, że zestawy kołowe powinny być dopasowane bezpośrednio do maszyny czy urządzenia, któremu będą służyć. Zastanówmy się zatem na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

kółka do wózków
kółka do wózków

Jeśli chodzi o popularność, wśród naszych rodzimych biznesmenów prym wiodą uniwersalne kółka do wózków. Nic w tym dziwnego. Tradycyjne rozwiązania pasują do niemal każdej maszyny, urządzenia czy wózka. Wygodne w obsłudze, znane przez pracowników, dodatkowo nie stanowią większej trudności w zakresie wymiany. W przypadku nieco bardziej zaawansowanych urządzeń warto jednak pomyśleć o dedykowanych zestawach kołowych, a więc elementach dostosowanych bezpośrednio do nich. Zazwyczaj producent danego urządzenia zamieszcza w instrukcji obsługi, karcie gwarancyjnej czy karcie produktu informację o tym, jakie kółka do wózków należy doń dokupić w razie ich degradacji. Z racji tego, że jest to część ruchoma, narażona na stosunkowo szybkie zniszczenie, wielu producentów uwzględnia zapasowe zestawy kołowe. Jeżeli jednak takowego nie ma, warto kierować się zaleceniami zawartymi w instrukcji. Kupując produkty dedykowane, mamy pewność, iż zagwarantują nam one bezawaryjną pracę. Co zrobić, gdy nie możemy takowych znaleźć?

Zdarza się, że wykorzystywane przez nas urządzenie ma już swoje lata – jest najzwyczajniej w świecie stare. Jako że jest sprawne, nie widzimy potrzeby zakupu nowszego. Zapasowe kółka do wóżków już dawno uległy zużyciu. Co zrobić, w momencie, gdy nasze ulegną degradacji, a na rynku nie ma już takich samych? Niestety, sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje. Najlepiej zgłosić się do specjalisty, a więc pracownika sklepu, w którym znajdziemy zestawy kołowe i poprosić go o pomoc. Ten w oparciu o specyfikację naszej maszyny i karty produktu poszczególnych rozwiązań, pomoże nam dobrać takie zestawy kołowe, które zagwarantują nam bezpieczną, bezawaryjną pracę. Jeżeli nie znamy się na zestawach kołowych, nie warto rozpoczynać poszukiwań na własną rękę. Nieodpowiednio dobrane zestawy kołowe mogą przynieść więcej szkód, aniżeli pożytku.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij