Najpopularniejsze potrawy kuchni japońskiej

Potrawy, jakie przyrządza się w kuchni japońskiej charakteryzują się tym, że są niezwykle proste w przygotowaniu. Również czas poświęcony na to poświęcony nie jest długi. Są to niezwykle ważne elementy, ponieważ przy obecnym trybie życia, ciągłym pośpiechu, brakuje nam czasu na spędzanie dłuższego czasu w kuchni. Warto więc przyjrzeć się przepisom kuchni japońskiej i kilka z nich przygotować samemu w domu. Nie zajmie nam to wiele czasu, a przysporzy na pewno wiele frajdy, jak również zaowocuje pysznym posiłkiem.

Najpopularniejszą potrawą kuchni japońskiej znaną na całym świecie jest sushi. Przygotowane z ryżu, surowej ryby i sprasowanych alg morskich jest nie tylko zdrowe i proste w zrobieniu. Charakteryzuje się również wyjątkowym smakiem, który uwielbiają miliony ludzi na świecie. Obecnie istnieje wiele odmian sushi. Różnią się one mnogością dodatków, których podstawą wcale nie jest ryba (jest nawet wersja wegetariańska). Potrawa generalnie jest niezwykle prosta w przygotowaniu, lecz jedynym problemem może być sposób zawijania, który wymaga jednak wprawy.

Inną potrawą, która jest specyficzna dla kuchni japońskiej jest miso. Aby jej posmakować, wystarczy sprawdzić Poznań dobre jedzenie. Miso to bardzo prosta zupa przygotowana na bazie soi. Można powiedzieć, że miso to taki odpowiednik naszego, polskiego rosołu, jednak oczywiście zrobiony z innych składników i zawierająca swój specyficzny smak pasty miso. Kolejną – charakterystyczną dla tego kraju potrawą – jest tofu, czyli serek zrobiony z sosu sojowego. Ma on swoich zwolenników oraz przeciwników, jednakże w kuchni wegetariańskiej jest bardzo często używane.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij