Opiekunka do dziecka

Dzisiaj pracę znaleźć może każdy, niezależnie od wieku. Oferty pracy Kolbuszowa może znaleźć na przykład opiekunka do dzieci. Wiek gra tutaj drugorzędną rolę.

Najważniejsze umiejętności w tym zawodzie to przede wszystkim empatia. Liczy się także cierpliwość, ale najważniejsze jest odpowiednie podejście do dzieci. Rodzice mogą mieć oczywiście swoje preferencje względem osoby, która będzie zajmowała się ich pociechą, ale wiek nie powinien mieć kluczowego znaczenia przy wyborze najlepszego kandydata.

W trakcie trwania okresu próbnego zazwyczaj rodzice sprawdzają kontakt swojego dziecka z nową „ciocią”. Jeżeli kilka próbnych tygodni pracy wypadnie dobrze, a maluch zaprzyjaźni się z opiekunką, wtedy istnieje duża szansa na otrzymanie stałej pracy.

Nie tylko do dziecka

Co ciekawe, dzisiaj nie tylko dziecięce opiekunki mogą liczyć na zatrudnienie. Ostatnio popularne jest zatrudnienie osób chętnych sprawować opiekę nad zwierzętami. Tak zwani „wyprowadzacze psów” to ludzie poszukiwani zwłaszcza w dużych miastach.

Przeważnie mogą oni liczyć na wynagrodzenie rzędu 15-20 złotych na godzinę. Liczba godzin, na którą będzie potrzebny opiekun do zwierzęcia jest zależna od potrzeb jego właściciela.

Najczęściej umowa zawierana jest na 1-2 godziny dziennie. Bywa jednak też, że opiekun może spędzić ze swoim psim podopiecznym nawet cały czas w trakcie nieobecności właścicieli. Tak zdarza się jednak z reguły tylko w najbogatszych domach, lub takich, gdzie potrzeby czworonogów stawia się na pierwszym miejscu.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij