Pellet Kraków – niskie koszty , wygoda i ochrona środowiska

Własne ogrzewanie domu lub mieszkania bywa nie tylko kłopotliwym obowiązkiem, ale też często sporo kosztuje. Jest dużo rodzajów paliw, które  po zamontowaniu odpowiednich urządzeń – służą do ogrzewania pomieszczeń w których mieszkamy lub pracujemy. Energia cieplna może pochodzić z węgla, drewna, ekogroszku, oleju opałowego, prądu, gazu lub z podłączenia się do sieci miejskiej lub gminnej. Wszystkie te źródła mają swoje zalety i wady dotyczące kosztów, wygody użytkowania i stosowania oraz wpływu na ochronę środowiska naturalnego. Pellet jest jednym z rozwiązań godnych rozważenia, ponieważ stosowanie tego typu energii ma sporo korzyści. 

Jedną z zalet pelletu jest to, że nie zatruwa środowiska, ponieważ nie emituje do atmosfery tak dużo szkodliwych związków w porównaniu z innymi źrodłami energii cieplnej. Kolejnym plusem jest wygoda użytkowania. Ma on wysoką wartość opałową i dzięki temu generuje mało popiołu. To z kolei sprawia, iż nie jest kłopotliwe utrzymanie czystości w kotle i w całej kotłowni. Pellet nie ma w sobie także dużo wilgoci, dzięki temu nie przyczynia się do nadmiernej korozji pieca i w czasie spalania nie dochodzi do powstawania niebezpiecznych dla urządzeń grzewczych spieków. Można go więc stosować we wszystkich nowoczesnych kotłach.

Ogrzewanie pelletem będzie tańsze od pozyskiwania ciepła z prądu lub oleju opałowego, gazu lub ogrzewania miejskiego. Kosztuje tylko trochę więcej niż stosowanie węgla lub ekogroszku. Natomiast ceny pelletu są zwykle bardziej stabilne niż innych źródeł ciepła.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij