Powłoka hydrofobowa szyb poprawia widoczność i ułatwia prowadzenie samochodu

Szyby montowane w samochodach sprawiają wrażenie gładkich i dobrze wyprofilowanych, jednak relatywnie ich powierzchnia jest szorstka i nierówna co najlepiej widać pod okularem mikroskopu. Z tego powodu podczas jazdy samochodem, w deszczu czy śniegu, obserwujemy osadzające się na szybie krople deszczu czy płatki śniegu. Aby je usunąć należy włączyć wycieraczki i pozwolić im pracować. Postęp technologiczny i nauka zwana nanotechnologią, wykorzystując wiedzę o mikrocząsteczkach, wprowadziła hydrofobizację. Hydrofobizacja szyb jest procesem technologicznym polegającym na nadaniu powierzchniom różnego rodzaju materiałów zdolności odpychania wody.

Powłoka hydrofobowa
Powłoka hydrofobowa

Powłoka hydrofobowa szyb

Hydrofobizacja szyb  http://nanocape.pl/ polega na nakładaniu na zewnętrzną powierzchnię szyby specjalnej nanopowłoki zabezpieczającej ją przed zabrudzeniami i gromadzeniem się na niej opadów, poprawiając w ten sposób komfort jazdy kierowcy. Powłoka hydrofobowa tworzy idealnie równą powierzchnię szyby a skraplanie się na niej opadów znacząco ułatwia czyszczenie szyby z nagromadzonego w czasie jazdy brudu, owadów czy lodu.

Za sprawą powłoki hydrofobowej zmniejsza się przyczepność do szyby cząsteczek brudu oraz wody. Kierowca zachowując odpowiednią prędkość samochodu w czasie jazdy może cieszyć się czystą szybą, po której samoczynnie spływa deszcze i śnieg. Dzięki temu można ograniczyć używanie wycieraczek samochodowych oraz płynu do szyb. Paradoksalnie, im intensywniejsze opady tym lepsza widoczność dla kierowcy.

Korzyści hydrofobizacji szyb 

Proces hydrofobizacji szyb o 70% zmniejsza przyczepność cząsteczek brudu oraz wilgoci. Jadąc z prędkością 60-70km/h opady deszczu w ogóle nie osadzają się na zewnętrznej warstwie szyby i samoczynnie z niej spływają. Oszczędność płynu do spryskiwaczy ocenia się przy tych parametrach na 60%. Poza tym szyba poddana procesowi hydrofobizacji staje się również odporniejsza na mrozy, co oznacza, że osadzający się na szybie lód dużo łatwiej zeskrobać niż przy klasycznej szybie.

Nakładanie powłoki hydrofobowej na szybę w wyspecjalizowanym serwisie trwa ok. 1h.

 

 

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij