Senior pozwoli zarobić

Czasy, kiedy domy opieki zaczną wypierać przedszkola jeszcze nie nadeszły, ale na rynku pojawia się coraz więcej usług skierowanych do seniorów. Zmiany na rynku opieki podążają za zmianami stylu życia aktualnych 35-45 latków, czyli członków najbliższej rodziny i jednocześnie opiekunów dzisiejszych seniorów. Do lamusa odchodzi wielopokoleniowy model rodziny, gdzie-dziadkowie mieszkali w jednym domu ze swoimi dziećmi i wnukami. Do tego dochodzi bardzo absorbująca praca, nierzadko poza rodzinnym miastem, a nawet krajem. Utrudnia to dzieciom odwiedziny często zaawansowanych w latach rodziców, czy dziadków. Mamy kilku klientów, którzy raz do roku przyjeżdżają do Polski i opłacają opiekę dla swoich rodziców za rok z góry. To czasem jedyna forma codziennego nadzoru nad starszymi, która zapewnia w miarę komfortowe samopoczucie dla rodziny mieszkającej z dala od rodziców i dziadków.

Ogromny potencjał całego tzw. rynku seniorskiego (sklepy dla seniora, kursy, telefony dla seniorów) dostrzegają również franczyzobiorcy. O wiele łatwiej jest bowiem rozpocząć współpracę z kimś, kto ma już doświadczenie, wiedzę, a przede wszystkim technologię, niż po omacku szukać własnej drogi. Kluczem do sukcesu w tej branży jest osobiste zaangażowanie partnera, który musi dobrze zrozumieć potrzeby podopiecznego.

Perspektywy takich usług w Polsce określają aktualne dane demograficzne. W naszym kraju żyje 2,5 min osób powyżej 65 roku życia, a ich liczba z roku na rok będzie rosła. Model „kto się załapie na odjeżdżający pociąg, ten wygra” bardzo dobrze opisuje sytuację, w której dziś znajdują się wszyscy przedsiębiorcy oferujący usługi dla seniorów, ukłon w stronę opiekunów osób starszych robi też nasz rząd, który pracuje nad ustawą o czeku opiekuńczym. Miałby on refundować rodzinie część kosztów związanych z opieką nad osobą starszą. Dzięki niej zmniejszą się wydatki ponoszone na pobyty w całodobowych ośrodkach opieki. Poza tym osoby niepełnosprawne i seniorzy mają szansę na większą aktywizację społeczną, a członkowie rodziny na co dzień opiekujący się nimi – na aktywność zawodową.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij