Straty wody

Straty wody w dzisiejszych czasach dotykają coraz więcej obszarów w całym kraju. Jak możemy zapobiec wzrastającym stratom wody? Z czym wiąże się taki stan rzeczy?

Zapobieganie stratom wody

Okazuje się, że zapobiec stratom wody można już na etapie jej uzdatniania, co wiąże się także z bezpieczeństwem dostawy wody. Woda pitna w naszym kraju pomału staje się deficytowym zasobem, zatem spółki wodno-kanalizacyjne starają się zapobiec stratom. Marnotrawienie w tym przypadku jest bardzo niebezpieczne i doprowadzi szybko do problemów, dlatego warto inwestować w infrastrukturę, a także racjonalne działania zmierzające do optymalizacji eksploatacji. Warto zauważyć, że pomocne okazuje się ciągłe kontrolowanie oraz regulacja ciśnienia wody, jak również wymiana awaryjnych odcinków w sieciach wodociągowych.

Proces uzdatniania wody może także znacząco wpłynąć na wsparcie w zakresie zmniejszenia strat wody. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z agregatów pompowych połączonych z inteligentnym systemem zarządzania ciśnieniem.

Straty wody

Woda jest zasobem niezbędnym do życia zarówno zwierzętom, roślinom, jak i ludziom. Coraz częściej słyszymy, że wody zaczyna brakować, co związane jest z suszą meteorologiczną. Problem rozwija się już od kilku lat, przez co doszło do obniżenia stanu wody w glebie, w rzekach i warstwach wodonośnych. Jeśli chcemy przyczynić się do oszczędzania wody, warto rozpocząć działania od sprawdzenia szczelności rur, węży w ogrodzie, kranów i innych ważnych elementów. Dokładne przeanalizowanie poziomu szczelności pozwoli znacząco zmniejszyć ryzyko marnotrawienia tego zasobu. Co ciekawe, warto zwrócić uwagę szczególnie na węże ogrodowe, przez które nie powinna bez celu wypływać woda.

Coraz większym zainteresowaniem w tej kwestii cieszy się także zbieranie deszczówki oraz odzyskiwanie szarej wody, która powstaje w trakcie domowych czynności (kąpiele, mycie naczyń itp.). W tym celu sprawdzą się specjalne pojemniki z kranikiem, czy też plastikowe beczki, w których zbierać można odpadową wodę.

 

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij