Wymiana oleju u mechanika zapobiega problemom silnika!

Wymiana oleju w domowych (lub raczej garażowych!) warunkach to przedsięwzięcie zarówno niebezpieczne dla nas, jak i dla samochodu! Koniecznie oddajmy tę czynność w ręce specjalistów. Wystarczy wpisać: wymiana oleju Kraków i specjaliści z tej części małopolski zrobią to za nas. Oszczędzimy w ten sposób zarówno czas, jak i pieniądze. Należy bowiem wziąć pod uwagę zwielokrotniony koszt naprawy naszych błędów oraz zakup innego oleju, gdy ten wybrany przez nas okaże się być  nieprawidłowo dobrany.

Oleje dzielą się na kilka rodzajów i każdy typ samochodu nieco inaczej na nich pracuje. Niektóre samochody wymagają oleju syntetycznego, inne mineralnego, a jeszcze inne – półsyntetycznego. Warto jeszcze zaznaczyć, iż oleje dzielą się na klasy zimowe oraz letnie. Przykładem tych oznaczeń są: 20W, 0W, 5W40 oraz inne. Klasyfikacje jakościowe prowadzone są również przez poszczególnych producentów silników. Przykładem jest Volkswagen, który olej 5W30 oznacza swoim kodem G 052 195. Jak widać, sytuacja szybko się komplikuje i jeszcze raz warto zaznaczyć: nikt tak szybko nie wymieni oleju, jak mechanik wyposażony w odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Pamiętajmy – wymiana oleju u mechanika zapobiega problemom silnika! Ta prosta zasada tyczy się zarówno małych aut miejskich, jak i sztandarowych, niemieckich limuzyn pokroju Mercedesa Klasy S oraz Audi A8. Olej zapobiega nieprawidłowym tarciom elementów silnika oraz schładza cały układ. W połączeniu z dobrym filtrem zapewnia świetne warunki robocze przez około rok.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij