Stało się Lotos – Cud, miód, Tusk, malina cz.2

Telepizza nieodwołalnie rezygnuje z promocji 3 zł. czyli trzy pizze w cenie jednej. Biorcy odetchnęli z ulgą i nawet łypnęli przyjaznym okiem na nową dyrektor generalną, która niczym premier objeżdża Telebusem pizzerie i wysłuchuje żali przedsiębiorców: „jak żyć?” Promocja 3 zł była w pizzeriach przeklinana – generowała franczyzobiorcom duże koszty, kucharze mylili się w zleceniach, więc część placków docierała do klientów na zimno. Niby piec nie nadążał piec, ale pieniędzy z tego nie było.

Firma Videoworld wymyśliła na trudnym rynku nowy koncept franczyzowy X-Zone. Klienci będą mogli w nim wymieniać się z franczyzobiorcą grami i filmami, które im się znudziły. 1 gra za 1 grę lub 4 filmy za 1 grę. Opłata dodatkowa za wymiankę – 3 zł. Zwykle się wyzłośliwiamy, ale tym razem pochwalimy. Pomysł praktyczny.

Pół Europy straciło pozycję w rankingach. Amerykańskie agencje ratingowe tylko czekają aż sytuacja zaczyna się w Europie uspokajać i wtedy łup – tnie rankingi następnych krajów. Dolar nie lubi Euro. Ale takiej Francji, która jest teraz „Be” to nam nie szkoda; jak sobie przypomnimy smażone żabie udka to Francja może być dla nas nawet „Fu”.

LOTOS pobił rekord Polski w otwieraniu stacji paliw na czas. Jego wynik to 63 stacje w 12 miesięcy. Wychodzi 0,17 stacji dziennie. Szykuje się rekord na igrzyska w Londynie. Ale po co ten pośpiech? Czy w Gdańsku nie słyszeli, że autostrady po Euro będą zamknięte?

Phiłlip Hildebrand, szef banku centralnego Szwajcarii zrezygnował ze stanowiska. Stało się tuż niedługo po tym, jak wyszło na jaw, że jego żona tuż przed interwencją instytucji kierowanej przez męża pohandlowała z zyskiem frankami na rynku walutowym. Wcześniej Phillip Hildebrand zachował stanowisko mimo zarzutów analityków finansowych podważających działania banku, oparł się też nawałnicy spekulantów. Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle.

Krajowy Rejestr Długów żali się,że przybywa mu w księgach sędziwych dłużników. Rozesłał po redakcjach informację o pewnym 105-latku, który winien jest wierzycielom 1572 zł. Emeryci notowani w KRD stanowią ponoć już ponad 6,5 proc. wszystkich dłużników.

Spis treści

Cz.1 – http://www.weipolska.pl/stalo-sie-lotos-cud-miod-tusk-malina-cz-1/
Cz.2 – http://www.weipolska.pl/stalo-sie-lotos-cud-miod-tusk-malina-cz-2/
Cz.3 – http://www.weipolska.pl/stalo-sie-lotos-cud-miod-tusk-malina-cz-3/

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij