Stało się Lotos – Cud, miód, Tusk, malina cz.3

Eksperyment naukowy polegający na zamknięciu na trzy lata w dwóch słoikach frytek z McDonald’s i KFC dobiegł końca. Smażone ziemniaki w wersji KFC w końcu spleśniały, a te z McDonald’s ciągle wyglądają jakby dopiero co trafiły na talerz z kuchni. Ciekawe co KFC dodaje do frytek, że psują się jak naturalne?

W 2012 roku zdrożeją papierosy, polisy ubezpieczeniowe, bilety kolejowe, wzrosną też podatki. Ale bez obaw. Parowozy stanieją, więc GUS ogłosi, że inflację rząd trzyma w ryzach.

Podwyżki na naszym podwórku to zresztą i tak nic w porównaniu z tym, co dzieje się na Białorusi. U wschodnich sąsiadów roczna inflacja w ubiegłym roku sięgnęła 108,7 proc.! Masło, mięso, ryby i wyroby cukiernicze podrożały półtora raza. Na pocieszenie dla Łukaszenki przypomnijmy raport Doing Business 2010, w którym napisano, że na Białorusi biznes prowadzi się dużo łatwiej, niż w Polsce.

Wenezuela zapłaci spółce Exxon Mobil odszkodowanie za nacjonalizację złóż naftowych. Doszło do niej w 2007 roku – naftowy gigant opuścił wówczas wenezuelski rynek. Pozbycie się nafciarzy Exxona kosztowało dyktatora Chaveza 908 min dolarów. Wiadomo – gość w dom, kredens na klucz.

Vobis miał być liderem na rynku komputerowym, a drugi rok z rzędu notuje wielomilionowe straty. Były szef spółki, Marek Kaczmarek, wiedział co robi, kiedy pół roku temu rzucił w diabły posadę i zatrudnił się we franczyzowej sieci sklepów z meblami Abra. Zawsze powtarzaliśmy, że we franczyzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Franczyza nie okazała się jednak życiodajną kroplówką dla producenta garniturów Sunset Suits. Marka przeżywała boom w latach 90., ale później nadeszły chudsze czasy, a kryzys dokończył dzieła. Nawet oddawanie lokali partnerom nie rozpędziło chmur nad głowami szefów spółki. A ponoć nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednia odzież.

Spis treści

Cz.1 – http://www.weipolska.pl/stalo-sie-lotos-cud-miod-tusk-malina-cz-1/
Cz.2 – http://www.weipolska.pl/stalo-sie-lotos-cud-miod-tusk-malina-cz-2/
Cz.3 – http://www.weipolska.pl/stalo-sie-lotos-cud-miod-tusk-malina-cz-3/

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij