Czy każdą stronę można wypozycjonować?

Może zacznę od tego co to znaczy wypozycjonowana strona. Dla mnie to taka, która jest przynajmniej w top10 na efektywne słowa kluczowe. Problem w tym, że po osiągnięciu pozycji pod kątem jednych fraz trzeba zacząć pozycjonowanie pod kątem innych i tak w kółko – czyli nigdy może nie być wypromowana. Większość firm wybiera 1-5 efektywnych słów kluczowych, pod kątem których rzeczywiście są odwiedziny i wysoki zwrot inwestycji. W tym przypadku wypozycjonowanie dla mnie to wyniki raczej top5, jednak większość firm, tak jak pisałem wcześniej, osiąga 8-10 pozycję i o resztę się nie martwi.

Czy każdą stronę da się wypozycjonować? Oczywiście, że tak. Sęk w tym, że koszty pozycjonowania jednej domeny mogą być inne w porównaniu z inną domeną. Jedna wchodzi szybko, inna wolniej, jeszcze inną można przebudowywać, linkować, różnicować anchory, robić nie wiadomo co i będzie stać, nawet przekierowanie 301 nie zadziała – jak dla mnie to taki monitoring domeny przez Google. Dlatego nie warto pozycjonować tylko jednej strony klienta, ale również i inne domeny i zaplecza. Obecnie na rynku, jeśli chodzi o CMS-y, najlepiej pozycjonują się strony oparte o system WordPress. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie pozycjonowanie Bydgoszcz.

Wszystko zależy od przeznaczenia strony, lecz WordPress jest na tyle uniwersalnym sklepem, że można dzięki niemu stworzyć zwykłą wizytówkę, lecz również całkowicie funkcjonalny sklep z dużą ilością produktów. Jest on również bardzo dobry pod kątem SEO – czego nie można powiedzieć o jego konkurentach. Pamiętajmy jednak, że obecnie jest tyle wytycznych wpływających na pozycje, że oczywiście – każdą stronę można wypozycjonować, każdą dobrze stworzoną stronę.

Facebook Comments

One thought on “Czy każdą stronę można wypozycjonować?

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij