Budowa domu a usługi geodezyjne

Reklama: Bydgoszcz Geodeta

Geodeta jest niezbędny podczas realizacji różnego rodzaju inwestycji budowlanych (domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, biurowców, autostrad itp.). Współpraca z geodetą trwa od chwili zakupu gruntu aż do momentu oddania budynku do użytku. Osoba wykonująca zawód geodety zajmuje się przeprowadzaniem pomiarów działek i gruntów przed rozpoczęciem na nich budowy. Usługi geodezyjne obejmują również takie działania jak sporządzanie map i pomiarów geodezyjnych oraz przeprowadzanie inwentaryzacji podwykonawczych. Pracownicy geodezyjni mogą również zajmować się wyceną nieruchomości, która sporządzana jest w oparciu o badania kartograficzno-geodezyjne.

Dodatkowe usługi geodezyjne, z których warto skorzystać

Opisane wyżej prace geodezyjne są obowiązkowe przy budowie domu. Warto jednak wiedzieć, że istnieje też grupa usług geodezyjnych, z których można opcjonalnie skorzystać podczas budowy domu. Należy do nich np. wznowienie punktów granicznych – czyli określenie obowiązującej linii granicznej i oznaczeniu jej za pomocą odpowiednich znaków. Pozwoli to na dokładne zaznaczenie, gdzie przebiegają granice działki. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli uniknąć ewentualnych sporów z sąsiadami w tym zakresie.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij