Zalety i wady ciśnieniomierza nadgarstkowego

Regularne pomiary ciśnienia są bardzo ważne dla każdego z nas. W ten sposób jesteśmy w stanie zauważyć pierwsze objawy sugerujące, że w naszym organizmie coś jest nie tak, jak być powinno. Dla lekarzy to także pierwsze wskazówki decydujące o tym, jakie następne badania wykonywać, w jaki sposób poprowadzić leczenie. Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie, czy też dodatkowe skurcze nie muszą oznaczać, że problem leży stricte w naszym sercu. Pojawia się wątpliwość, jaki aparat do mierzenia ciśnienia wybrać do codziennych pomiarów.

Tradycyjne rozwiązania pozostawiamy lekarzom, którzy ze względu na wiedzę i doświadczenie są w stanie szybko i sprawnie dokonać odczytu pomiaru metoda manualną korzystając ze słuchawek. Na własny użytek najlepiej postawić na ciśnieniomierz naramienny lub nadgarstkowy. Najczęściej poleca się ten pierwszy, ponieważ jest dokładniejszy i zwykle posiada więcej przydatnych funkcji. Warto jednak przyjrzeć się nie tylko wadom, ale i zaletom rozwiązania, jaki stanowi ciśnieniomierz nadgarstkowy. Przede wszystkim sprawdzi się on u osób otyłych, które nie są w stanie znaleźć mankietu o odpowiedniej szerokości dla siebie. Kolejno u starszych osób mających problemy ruchowe.

Nadgarstkowy ciśnieniomierz jest idealny dla pacjentów mających wrażliwą skórę i odczuwających spory dyskomfort podczas mierzenia ciśnienia na ramieniu, gdy mankiet nawet przez ten krótki czas dość mocno uciska rękę, u niektórych mogąc powodować nawet dolegliwości bólowe. Mimo mniejszej dokładności wykonywanych pomiarów, granica błędu jest na tyle niewielką, iż można pozwolić sobie na taki pomiar, w szczególności podczas wyjazdów. Dla regularnego monitorowania pracy serca nie jest to zalecane rozwiązanie, jednakże podczas częstych wyjazdów, podróży z powodzeniem można korzystać z takiego aparatu. Jest znacznie wygodniej niż wtedy, gdy trzeba zabrać ten duży, standardowy i ciężki.

Można zakupić dwa aparaty. Jeden pozostawić do mierzenia ciśnienia w domu, a drugi – nadgarstkowy, traktować jako doraźną pomoc podczas wyjazdów lub w pracy. Choć ceny wydają się być pierwotnie wysokimi to trzeba mieć na uwadze, że jest to jednorazowa inwestycja. A przede wszystkim inwestycja w nasze zdrowie, dlatego warto pokusić się nawet o droższy, ale lepszy jakościowo zakup i mieć pewność, co do precyzji przeprowadzonych regularnie i doraźnie, pomiarów pracy serca. Wybór na rynku jest dość duży, stąd można znaleźć aparat do mierzenia ciśnienia, który będzie nam odpowiadał zarówno pod względem poręczności, wygody użytkowania, dokładności, opatrzenia dodatkowymi funkcjami, jak i ceny.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij