Czy postawienie ogrodzenia tymczasowego w Małopolsce jest zgodne z prawem?

Planujesz rozpoczęcie budowy w najbliższym czasie i chcesz postawić ogrodzenie? Postaw ogrodzenie tymczasowe, za jego pomocą swoją posesję przed wtargnięciem złodziei. Czy postawienie  ogrodzenia tymczasowego jest zgodne z prawem? Z czego jest ? O tym poniżej.

Ogrodzenie tymczasowe w Małopolsce, a przepisy kodeksu budowlanego

W myśl obowiązujących przepisów konieczne jest zabezpieczenie działki. Możesz postawić ogrodzenie bez żadnego pozwolenia, jeśli postawisz ogrodzenie o wysokości maksymalnie 2,5m. Tymczasowe ogrodzenie powinno mieć minimalnie 1,5m wysokości. Nie może powodować zagrożenia ani dla zwierząt, ani dla ludzi. Dlatego na wysokości mniejszej niż 1,8m nie można montować ostrych zakończeń: drutu kolczastego, elementów szkła tłuczonego oraz ostro zakończonych materiałów.

Z czego możesz zrobić ogrodzenie tymczasowe w Małopolsce?

Do wykonania ogrodzenia, możesz wykorzystać: słupki drewniane oraz siatkę leśną, słupków metalowych i siatki ocynkowanej. To na, jakie materiały zdecydujesz się, zależy od tego, jaką kwotę zamierzasz przeznaczyć na ogrodzenie swojej posesji. Jeśli budowa budynku będzie trwała krótko, możesz zdecydować się na mniej trwałe materiały. Natomiast, jeśli budowa będzie trwała dłużej, wtedy zdecyduj się na bardziej trwałe ogrodzenie. Samo postawienie ogrodzenia tymczasowego nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy, że słupki wkopiesz w ziemię na głębokość około 40 cm – 50 cm w odległości około 3m. Drewniane elementy mogą wytrzymać nawet do trzech lat.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij