Do pracy tylko kompresory tłokowe

Kompresory są rodzajem sprężarki, stosuje się go w warsztatach, nieraz klienci kupują go do przydomowych garaży. Dzięki niemu zaopatruje się w powietrze różne urządzenia. Lodówka jest wyposażona w taki kompresor, klimatyzacja w samochodach osobowych także ma taki element. Kompresor jest stosowany także w firmach, pomaga piaskować, malować, poruszać urządzenia takie, jak piły czy szlifierki. Dobra jakość kompresora stała się ważnym czynnikiem decydującym o zakupie. Porządny kompresor jest wart wydanych na niego pieniędzy i staje się urządzeniem w pełni niezbędnym.

Tłokowy czy wyporowy?

Kompresor tłokowy nazywany jest także wyporowym. Jest to najstarszy typ kompresora znany na rynku. Częścią takiego urządzenia jest cylinder, najważniejszy w całym mechanizmie. W środku cylindra porusza się tłok. Powietrze jest zaciągane czy też zasysane do środka urządzenia, a mechanizm korbowy porusza tłok w cylindrze. Pojemność zasysanego powietrza jest zmniejszana, a ciśnienie jest zwiększane. Jest to szybka operacja, nieskomplikowana, ale jakże niezbędna. Wiadomo, że kompresory zwiększają ciśnienie gazu do 5-6 barów. Kompresor to dobra pomoc w pompowaniu kół w warsztatach samochodowych i wulkanicznych, pomaga także pompować materace lub baseny, sprawdza się w czyszczeniu urządzeń takich, jak kosiarka do trawy, wprawi w ruch narzędzia pneumatyczne. Kompresory tłokowe są nieodzowne do codziennego stosowania. Duże tłoki stosowane są na skalę przemysłową. Znane są kompresory wyporowe, zwiększające ciśnienie przez zasysanie i tłoczenie gazu. Kompresory przepływowe związane są z przepływem powietrza. Ważny jest w nich element sprężający powietrze. Takie kompresory stosowane są w różnych instalacjach. Na rynku dostępne są sprężarki przepływowe promieniowe, diagonalne, osiowe, wirowe. Produkowane są także kompresory olejowe oraz bezolejowe. Każda osoba może wybrać odpowiedni produkt dla siebie, który będzie dla niej najlepszy i sprawdzi się w codziennej pracy. Niektóre firmy kupują kilka sprężarek, które mają codzienne zastosowanie.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij