Szybka lokalizacja wycieku szansą na minimalizację zalania

Woda wyciekająca z nieszczelnej instalacji wodnej lub centralnego ogrzewania może wyrządzić poważne szkody. Aby zminimalizować ich zakres, należy jak najszybciej zlokalizować źródło problemu. Obecnie na rynku działa coraz więcej specjalistycznych firm wykorzystujących nowoczesne metody i technologie wykrywania wycieków.

Wybrane metody lokalizacji wycieków

Jedną ze stosowanych technik jest tzw. próba ciśnieniowa. Po podłączeniu do instalacji pompy ciśnieniowej i jej uruchomieniu obserwuje się wskazania manometru. Jeżeli ciśnienie w instalacji zaczyna spadać, oznacza to wyciek. W precyzyjnej lokalizacji źródła awarii pomaga też gaz znacznikowy, stanowiący bezpieczną i niewybuchową mieszaninę azotu oraz wodoru. Gaz wtłoczony w instalację zaczyna stopniowo z niej uchodzić, co pozwala na jego wykrycie za pomocą specjalnego miernika. Dzięki takiej metodzie lokalizacja wycieków jest niezwykle precyzyjna. Coraz więcej firm działających na rynku korzysta również z technologii termowizyjnej. Kamery wykrywające różnice temperatury materiałów stosuje m.in. firma Lakus Sp. z. o.o. Tego rodzaju sprzęt znakomicie sprawdza się w awariach instalacji centralnego ogrzewania. Ciepła woda wydostająca się z rur jest doskonale widoczna na ekranie kamery. Najlepszym sposobem na weryfikację szczelności instalacji kanalizacyjnej jest zastosowanie kamery inspekcyjnej. Dzięki niej można zajrzeć w głąb instalacji i w sposób bezinwazyjny sprawdzić, czy nie doszło do rozszczelnienia bądź uszkodzenia mechanicznego rur.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij