Czym jest paintball?

Pośród rozmaitych form spędzania wolnego czasu znaleźć można między innymi paintball. Grę zespołową, która wywodzi się z USA, a dziś popularna jest na całym świecie. O paintballu już teraz można mówić, że jest nie tylko ciekawą grą zespołową, ale i wręcz sportem ekstremalnym. Dostępnym jednak dla każdego, bowiem nie wymagającym posiadania szczególnych umiejętności. Gra wzięła się tak naprawdę od znakowania bydła, jak i drzew. Myśliwi i rolnicy radzili sobie w ten sposób, a dziś można powiedzieć, że na swój sposób zapoczątkowali taką formę zabawy. Choć największą sławę i rozgłos taka forma zabawy zyskała przez trzech przyjaciół, którzy postanowili stworzyć pole bitwy i wykorzystali do tego markery z kolorowymi kulkami. Dziś mamy zasady gry, zasady bezpieczeństwa, do których należy się stosować, a także różne scenariusze zabawy. Całość nie ma być typową wojną, z zażartą walkę na śmierć i życie. Jest to jednak wciąż rywalizacja, duża dawka adrenaliny, emocji i zabawa, w której przydaje się sprawność fizyczna, dobre oko i czujność. Przeważnie z gry zostają wyeliminowani ci zawodnicy, którzy zostaną trafieni kolorową kulką. Dokładne zasady, jak i scenariusz gry ustalane są jednak na początku, tuż przed rozpoczęciem rozgrywki. Gra może opiewać kolejno na zadania, jakie należy wykonać, a w całości uczestniczy od kilku osób wzwyż. Nie da się ukryć, że paintball to świetna zabawa i adrenalina, jednak na innym poziomie niż ta, która towarzyszy nam w życiu codziennym.

Wolny czas spożytkowany z ten sposób pozwala pozbyć się napięcia, stresu i negatywnych emocji, a jednocześnie daje miejsce na ciekawą formę spędzenia czasu z bliskimi, przyjaciółmi, grupą znajomych. Tu również z powodzeniem można poznać nowe osoby, zawrzeć ciekawe znajomości, a być może na dłużej i poważniej zainteresować się taką formą sportu ekstremalnego. Nie brakuje miejsc, firm, które zajmują się organizowaniem rozrywki, ale i specjalnych turniejów. Można pokusić się o nabycie własnego sprzętu, stroju i wolne chwile poświęcać na zabawę, w której nie brakuje również sporej dawki ruchu, przeważnie na świeżym powietrzu. Niesamowita frajda, jaką sprawia zabawa to podstawa, ale równie ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas rozgrywki. Liczy się zatem nie tylko odpowiedni strój i maska ochronna na twarz, ale i stosowanie się do poleceń, z jakimi zapoznają się wszyscy uczestnicz gry, tuż przed jej rozpoczęciem. Stosując się do zasad można być pewnym, że sport ten nie przyniesie żadnych szkód i chętnie znów spróbujemy zawalczyć o miano najlepszych strzelców.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij