Nowy wymiar druku

System inteligentnego i kompleksowego zarządzania drukiem może przynieść redukcję kosztów rzędu nawet 30 proc. A w połączeniu z inwestycją w energooszczędne, wielofunkcyjne urządzenia przenosi działanie firmy w nowy wymiar, także w dziedzinie bezpieczeństwa danych – przekonuje Marek Szczepański, dyrektor zarządzający Oki Systems Polska

„Gazeta Bankowa”: Co dla pana zmienił 2014 rok? Marek Szczepański: Miniony rok był dla mnie niewątpliwie wielkim wyzwaniem. Zostałem powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Oki Polska i od samego początku wyznaczyłem sobie ambitne cele dotyczące zarówno wyniku finansowego, jak i optymalizacji struktury organizacyjnej firmy. Jednym z najważniejszych zadań było zapewnienie wzrostu przychodów w stosunku do 2013 r., co się udało osiągnąć dzięki ciężkiej pracy pracowników Oki oraz partnerów handlowych. Chciałem też, by zmiana na stanowisku Prezesa spółki przebiegła płynnie – zarówno wewnątrz firmy, jak i wśród naszych partnerów. Patrząc z perspektywy roku, mogę powiedzieć, że te starania zostały uwieńczone sukcesem.

Ostatnie lata na rynku, to ciągłe szukanie oszczędności. Co by pan poradził firmom, które chcą oszczędzić na rozwiązaniach druku?

Przedsiębiorcy powinni skupić się na dwóch głównych obszarach; pierwszym z nich jest zakup nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń z zaawansowanymi funkcjami. Drugi to inteligentne i kompleksowe zarządzanie drukiem, które może generować najwięcej oszczędności. Oki oferuje w tym obszarze pakiet usług Smart Managed Print Services, pozwalający na znaczną optymalizację kosztów. Nasza oferta „szyta na miarę” ma na celu zmniejszenie bieżących wydatków, wzrost wydajności pracy, zwiększenie płynności obiegu dokumentów, redukcję wpływu na środowisko naturalne i poprawę bezpieczeństwa poufnych informacji.

Także kontrakty serwisowe, które oferujemy, przynoszą firmom duże oszczędności. Oki doradza, monitoruje urządzenia drukujące i dostarcza materiały eksploatacyjne, pozwalając klientom na alokację większej ilości czasu na kwestie związane z bieżącą działalnością swoich spółek.

Jakie, według pana, są najważniejsze trendy rynkowe?

Ważnym trendem jest właśnie szukanie oszczędności. Stąd zakładam, że wzrośnie zapotrzebowanie na usługi zarządzania drukiem. Pakiet Smart od Oki to kompleksowa propozycja dla firm – nie tylko tych dużych, ale też małych i średnich. Rozwiązanie to pozwala na ograniczenie dotychczasowych wydatków nawet o 30 proc. Optymalizacja druku zdejmuje z firm ciężar zarządzania infrastrukturą oraz zwiększa produktywność i ochronę poufnych informacji. Szukanie oszczędności na wielu poziomach powoduje też wzrost zainteresowania urządzeniami wielofunkcyjnymi (MFP). Firmy wybierają połączenie drukarki, skanera, faksu oraz ksero, zamiast zakupu i utrzymania każdego z nich osobno. Obserwujemy też wzrost zainteresowania oprogramowaniem do zarządzania drukiem i dokumentami, takim jak nasz Output Manager. Pozwala on m.in. na centralną administrację, kontrolę kosztów, bezpieczne zarządzanie zasobami druku czy korzystanie z takich praktycznych funkcji, jak wydruk podążający. Stawiamy także na bezpieczeństwo obiegu dokumentów.

Bezpieczeństwo danych to obecnie bardzo popularny temat. W jaki więc sposób można je zabezpieczyć?

Oki oferuje szyfrowanie i zabezpieczenie danych zgodne z najwyższymi normami, m.in. poprzez zaawansowane metody uwierzytelnienia użytkowników. Przykładowo seria urządzeń Oki MC700/MB700 ma wiele funkcji; m.in. wydruk bezpieczny z szyfrowaniem, kontrola dostępu i ochrona druku kodem PIN lub za pomocą czytnika kart zbliżeniowych. Seria ta daje też możliwość dowolnej konfiguracji sprzętu w zależności od potrzeb klienta, dzięki otwartej platformie sXP, pozwalającej na szeroką personalizację urządzeń.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij