Wybór kostki brukowej

Wybór kostki brukowej

Kostka brukowa to popularny rodzaj nawierzchni stosowany w różnych elementach infrastruktury. Inwestycja w kostkę brukową to wydatek, który powinien być wystarczający na długie lata, dlatego bardzo ważne jest dobranie kostki brukowej do tego, w jakich warunkach będzie użytkowana. Czym kierować się podczas dobierania kostki brukowej?

Jakie kryteria brać pod uwagę?

Kostka brukowa
Kostka brukowa

Punkty i sklepy, które w swoim asortymencie mają sprzedaż kostki brukowej oferują wiele rodzajów oraz typów kostki brukowej. Jest to podyktowane wieloma zastosowaniami, do których nadaje się nawierzchnia z kostki brukowej. Przede wszystkim należy zainteresować się trwałością materiałów. Każda kostka brukowa posiada swoją grubość, która w dużej mierze determinuje jej wytrzymałość i trwałość, a co za tym idzie – funkcjonalność i zastosowanie. Kostka brukowa, która będzie składała się na nawierzchnię na przykład na parkingu czy podjeździe wymaga znacznie większej grubości, ponieważ jej eksploatacja będzie zdecydowanie bardziej intensywna. Z kolei nawierzchnia na terenie ogrodu albo tarasu nie wymaga takiej grubości kostki brukowej. W tym przypadku wystarczająca będzie grubość około 4 – 6 cm. Bardzo ważna jest też jakość kostki brukowej. Najlepsze materiały posiadają certyfikat, który potwierdza ich zgodność z normami budowlanymi, dzięki czemu można mieć pewność, że zakupiona kostka brukowa nie będzie złej jakości.

Warto pamiętać o tym, że jeśli posesja dzieli się na podjazd oraz np. ścieżki ogrodowe czy taras/patio, nie warto wszędzie kłaść takiej samej grubości kostki brukowej. Jak już zostało wspomniane – grubość kostki powinna być dobrana pod konkretne funkcje oraz przeznaczenie danego obszaru.

autor: Patrycja Chmielewska

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij